FAQ

Wideofilmowanie i zdjęcia ślubne PYTANIA?

idmultimedia_logo

1. Czy mogę zobaczyć więcej filmów i zdjęć?

Ze względu na prywatność naszych Klientów, nie wszystkie realizacje możemy pokazać w internecie. Nie udostępniamy też całościowych filmów ślubnych innych par.  Jest to także gwarancją, iż także Państwa film w przyszłości nie zostanie udostępniony szerszej widowni. Zapoznanie się z większą ilością filmów i zdjęć ślubnych możliwe jest podczas spotkania w naszej firmie – do czego serdecznie zapraszamy :)
 

2. Czym się różni HDV od FULL HD

Wiele firm na rynku reklamuje się jako wykonawcy materiału ślubnego w wysokiej rodzielczości HDV.  Wielu Klientów daje się na to nabrać myśląc że zakupiło wideofilmowanie FULL HD. Chcąc Państwu pomóc nie dać się oszukać wyjaśniamy iż HDV i Full HD to NIE JEST TO SAMO!.
HDV to skrót od High Definition Video czyli obraz w wysokiej rozdzielczości. Oznacza to że obraz rejestrowany jest w rozdzielczości 1440×1080 pikseli. Obraz nagrany w jakości Full HD natomiast ma rozdzielczość 1920x1080 czyli o 1/3 linii w poziomie więcej, co gwarantuje dużą wyższą jakość i większą ilość szczegółów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na parametry kamer jakie wykorzystywane są do nagrań. Kamery którymi się posługujemy poza jakością Full HD obrazu, posiadają także dużą trójprzetwornikową (1/2') matrycę dzięki czemu mogą z powodzeniem pracować w słabszych warunkach oświetleniowych.
 

3. Czym  różni się  filmowanie DSLR vs "filmowanie tradycyjnmi kamerami"

Chcielibyśmy tutaj odpowiedzieć w miarę precyzyjnie - niemniej słowa nie oddadzą tego - najlepiej będzie jak przekonacie się sami oglądając poniższy film - warto poświęcić 3 minuty i wytrwać do końca, aby poznać zalety filmowania DSLR potocznie zwanego filmowanie lustrzankami. Dla osób, które chciałby odrobinę zgłębić temat zapraszamy pod ten link filmowanie lustrzankami opisujemy jak przeprowadziliśmy test.


Koniecznie włącz funcję pełen ekran, aby móc lepiej dostrzec różnice między kamerami !!!

 

4. Czy zakup pakietu wideofilmowanie oraz zdjęcia ślubne oznacza, iż pracę wykonuje jedna czy dwie osoby?

Wideofilmowanie oraz zdjęcia ślubne jednocześnie wykonują dwie różne osoby - fotograf oraz operator. Mając na uwadze jakość Państwa materiału na czas ceremonii ślubnej jeśli jest to możliwe, do ekipy dołącza asystent, którego zadaniem jest m.in. zadbanie o właściwe oświetlenie planu zdjęciowego, wykonanie kilku dodatkowych ujęć podczas Ceremonii jak również wsparcie we wszelkich innych aspektach operatora głównego. Po zakończeniu uroczystości w kościele lub USC asystent opuszcza ekipę, a Państwo pozostają z osobami, które realizują zlecenie.
 

5. Ile czasu trwa nasz film ślubny i jak długo musimy na niego czekać?

Długość filmu ślubnego omawiamy z Państwem. Jednocześnie rekomendujemy następujące formaty czasowe:

  • Reportaż ślubny– 20-30 minutowy film z całej uroczystości i przyjęcia

  • Film ślubny pełna wersja - do 90-120 minut

Realizacja – montaż filmu wymaga czasu. Odpowiedni dobór scen, muzyki, kadrów, dodanie efektów wymaga pracy kreacyjnej – chcemy aby każdy film był "szyty na miare", stąd też czas oczekiwania na wszystkie zamówione materiały wynosi do 3 miesięcy.
 

6. Czy mam wpływ na kolorystykę, wygląd ślubnego materiału filmowego ?

Oczywiście. Wyboru efektów wizualnych mogą Państwo dokonać jeszcze przed uroczystością podczas szczegółowego omawiania Państwa oczekiwań. Równocześnie wszystkie pakiety wideofilmowanie oraz zdjęcia ślubne i wideofilmowanie  zawierają opcję weryfikacji materiałów, a to oznacza, iż po zmontowaniu filmu ślubnego otrzymują Państwa materiał "przedprodukcyjny" na bazie tego można określić swoje dodatkowe oczekiwania.

 

7. Wideofilmowanie - jakie są ukryte koszty?

Nie ma :) W podanych w naszej ofercie cenach mają Państwo zagwarantowane wszystkie wyszczególnione w niej elementy, a pozostałe informacje zawarte są w łączącej nas Umowie oraz w harmonogramie uroczystości, który ustalamy wspólnie z Państwem na około 1-2 tygodnie przed ślubem. W przypadku realizacji poza Warszawą, do ceny usługi doliczany jest także koszt dojazdu jak również noclegu dla naszej ekipy.

 

8. Co w praktyce oznacza "dodatkowa cyfrowa rejestracja dźwieku"?

Poniżej prezentujemy dwa krótkie fragmenty materiału filmowego z momentu przysięgi ślubnej. Pierwszy z nich rejestrowany jest właśnie z wykorzystaniem urządzenie - rejestratora cyfowego, który pozwala na osiągnięcie dużo wyższej jakości dźwieku, bez często spotykanego echa.

 

Kolejny film przedstawia ten sam fragment filmu, jednak pozbawiony został ściezki z zewnętrznego rejestratora audio, dla zobrazowania jak wyglądałby materiał z wykorzystaniem jedynie dźwięku z otoczenia.

 

 

9. Same day edit - co to takiego?

Istnieje możliwość projekcji kilkuminutowego klipu z dnia ślubu i wesela już podczas przyjęcia. Materiał montowany jest na bieżąco a nastepnie wyświetlany na ekranach plazmowych jakie rozstawiamy na sali (do 4 szt.). Wykonujemy również filmy w ramach podziękowań dla rodziców. Ceny ustalane indywidualnie.

 

same day edit

10. Bezprzewodowa transmisja obrazu z kamer na ekrany LCD - co to oznacza?

Jako jedni z nielicznych wśród firm branży ślubnej, dysponujemy profesjonalnym sprzętem do bezprzewodowej tranmisji obrazu bezpośrednio z kamer na ekrany LCD. Opertorzy wyposażeni są w specjalne nadajniki podłączone do kamer, króre transmitują obraz na żywo na ekrany LCD/do Internetu (streaming)/rzutnik itp. Przesył w przeciwieństwie do większości firm działających na polskim ryku wykonywany jest w formie cyfrowej, nie analogowej, co daje dużo lepszą jakość obrazu, jak również pozbawiny jest on zakłóceń oraz przerw w transmisji. Świetne rozwiązanie jesli przyjęcie odbywa na dużej przestrzeni lub w kilku różnych pomieszczeniach.

 

11. Czy mam wpływ na zdjęcia ślubne jakie chcę mieć w albumie?

Tak, każdy Klient, który skorzystał z opcji strony internetowej ma również uruchamiane konto w systemie, w ramach którego zanim zostanie przygotowany album klasyczny lub fotoksiążka, może ze wszystkich zrobionych i poddanych obróbce wybrać te, które najbardziej mu się podobają. Realizuje to poprzez zalogowanie się do systemu online i oznaczenie wybranych zdjęć. Następnie system wygenerowuje zamówienie, które trafia od razu do nas. Pozostaje je umieścić w albumie, lub na ich bazie przygotować projekt fotoksiążki.

 

12. Czy mamy wpływ na projekt fotoksiążki/fotoksięgi?

Projekt wykonuje grafik. Istnieje możliwość przekazania uwag przed rozpoczęciem prac, dzięki temu projekt może wyglądać całkowicie według Państwa wizji. Następnie otrzymują Państwo mailem projekt fotoksiążki do weryfikacji i dopiero po otrzymaniu Waszej akceptacji, projekt przekazywany jest do druku.

 

13. Co to jest strefa Klienta?

To specjalnie stworzona apikacja internetowa, dostępna z poziomu każdej przeglądarki internetowej. Dzięki niej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia oraz film przed odbiorem gotowych materiałów oraz konsultować przebieg prac.

 

14. Jak działa nasza galeria internetowa?

W kilka dni po Państwa uroczystości zostaje uruchomiona flashowa strona internetowa zawierająca około 50-80 zdjęć z dnia ślubu i wesela (już poddanych obróbce). Otrzymują Państwa własny adres internetowy składający się z Państwa nazwiska oraz trzymiesięczny dostęp do galerii ślubnej.
Przykładową galerię można obejrzec tutaj:

strona internetowa pary młodej

15. Czy na płytach DVD dostanę wszystkie zdjęcia w formacie RAW?

Mimo iż zdjęcia wykonujemy tylko w formacie RAW (CR2/NEF), nie przekazujemy Państwu surowego formatu. Na płycie znajdą się zdjęcia już wywołane do formatu JPG – oczywiście poddane postprocesingowi (obróbce) w pełnej jakości, w standardowym profilu kolorów, które można wywołać we własnym zakresie w każdym fotolabie.

 

16. Chcielibyśmy zamówić więcej albumów/fotoksiążek.

W każdej chwili mogą Państwo złożyć zamówienie na dodatkowe albumy lub fotoksiążki.

 

 

17. Filmowanie z powietrza ślubu.

Jako jedna z niewielu firm z branży ślubnej mamy możliwość realizacji ujęć  z pokładu bezzałogowej platformy latającej wyposażonej w szerokokątną kamerę, rejestrujacą obraz w jakości 1920x1080 (fullHD).
Do czego można użyć takiego urządzenia w dniu ślubu/wesela ?
1. realizacja ujęć nad domem/posiadłością Pani/Pana  Młodego
2. wideofilmowanie miejsca ślubu (USC,kościół)
3. realizacja filmu ze ślubu z powietrza w trakcie życzeń
4. uwiecznienie zabawy weselnej umiejscowionej w ciekawym plenerze
5. zdjęcia i film lotniczy z pleneru ślubnego

 

 

Poniżej przykładowa galeria fotograficzna.

 

filmowanie z powietrza

filmowanie z powietrza pałac w legionowie

filmowanie z powietrza kościół-ślub

zdjęcia lotnicze ze ślubu

filmowanie z powietrza wesele

filmowanie z powietrza

zdjęcia lotnicze ślub

zdjęcia lotnicze ogród

filmowanie z powietrza ślubu w kościele


 

Wideofilmowanie i zdjęcia ślubne, kamerzysta i fotograf ślubny w pakiecie w jednej cenie.

Videofilmowanie DSLR i zdjęcia ślubne Warszawa IdMultimedia

Gazetowa fotografia ślubna IdMultimedia

Filmowanie wesel w technologii DSLR

Sprawdź moje zdjęcia ślubne wykonane w Warszawie

Wideofilmowanie i fotografia ślubna

IdMultimedia Facebook Google+ IdMultimedia Vimeo