13
kwi
2016
0

Najlepsze miejsca na plener ślubny w Warszawie

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam najlepsze miejsca na plener ślubny w Warszawie.

Sesja plenerowa to drugi, równie ważny dzień związany z Waszym ślubem. To właśnie na sesji powstają najpiękniejsze zdjęcia! To czas tylko dla Pary Młodej, bez pośpiechu oraz stresu, który towarzyszył Wam zapewne na ślubie i na weselu. Podczas tych paru godzin warto skupić się na samych sobie zapominając o problemach życia codziennego, by efekt na zdjęciach był zachwycający.

W Warszawie miejsc na plener ślubny z pewnością nie brakuje. Do dyspozycji mamy w zasadzie to, co tylko nam się spodoba. Piękne zabytkowe miejsca, duże zróżnicowane parki i ogrody, nowoczesne śródmieście, a w nim również metro… Tradycyjne Stare Miasto przyciąga Pary Młode na wykonanie sesji plenerowej nawet z najdalszych zakątków Polski. Wymieniać można niemalże bez końca. Zatem, dużo miejsc to dużo możliwości

Część z Was z pewnością zdecyduje się na coś zupełnie nowego, niespotykanego i wiążącego się z Waszymi hobby, czy zainteresowaniami. Klasyka jednak nigdy nie wychodzi z mody i są pewne miejsca w Warszawie, które są ulubionymi i najczęściej odwiedzanymi przez Pary Młode i fotografów ślubnych.

Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc na plener ślubny, by pokazać ciekawe lokalizacje warte sfotografowania i pomóc w wyborze miejsca na WASZ plener ślubny w Warszawie.

1. Parki i ogrody

najlepsze miejsca na plener ślubny Czasy zdjęć ślubnych w studio na jednolitym tle minęły bezpowrotnie (na szczęście!). Sesje takie “wyszły na świeże powietrze” co otworzyło gamę nowych możliwości do wykonania pięknych zdjęć. Prawie każdemu z Was, w momencie kiedy myślicie o plenerze ślubnym pojawiają się takie hasła jak natura, park czy zieleń. Macie całkowitą rację!  Otwarte przestrzenie i bliskość natury w słoneczny dzień to zdecydowany numer jeden. Zadbana, przystrzyżona trawa, różnorakie pięknie  wyglądające kwiaty, drzewa lub zabytkowe posągi. Brzmi jak idealna oprawa dla Pary Młodej.

Najczęściej  wybieranymi  miejscami “pod chmurką” w Warszawie będą więc:

Park Skaryszewski znajdujący się po prawej stronie Wisły, zaraz obok Stadionu Narodowego. Idealna lokalizacja, która zapewni naprawdę różnorodne ujęcia. Wszystkim znane będą oczywiście Łazienki Królewskie, a w nich przepiękne ogrody, ścieżki, pawie i wiewiórki oraz  Pałac na wodzie – na pewno będziecie mieli w czym wybierać. Nie można zapomnieć o Wilanowie, czy urokliwym  Parku Moczydło. Inne miejsca cieszące się dużą popularnością wśród młodych Par to Kampinowski Park Narodowy, gdzie, bardziej niż w innych miejscach, możemy poczuć bliskość natury, usłyszeń szum drzew i śpiew ptaków. Nie zapominajmy o Parku Ujazdowskim – jednym z  romantyczniejszych miejsc w jakich Para Młoda może się wybrać. Dodatkowym miejscem na liście miejsc do sfotografowania mogą okazać się przyjezdne parki rozrywki! Różnorodność kolorów sprawią wyjątkowe wrażenie na zdjęciach, a sam pomysł będzie z pewnością oryginalny.

Dla tych z Was, którzy pragną czegoś “extra” i naprawdę wyjątkowego, sesja w parku może wydawać się dosyć nudna, jednak uwierzcie, że to mylne wrażenie! Nawet najbardziej wymagający, z pomocą profesjonalisty osiągną zamierzony rezultat przede wszystkim za pomocą dodatków, stroi i światła, a w końcowej fazie – obróbki zdjęć. Proponujemy wybrać się w wyżej wymienione miejsca, by zdecydować które z nich miałyby się pojawić na Waszych zdjęciach.

Najlepsze miejsca na sesje ślubne

2. Miejsca industrialne 

najlepsze miejsca na plener ślubnyMurowane budynki, stare podniszczone kamienice na Pradze, opuszczone i zapomniane budynki czy hale, a nawet kawałek charakterystycznie wyglądającej ściany, która przyciągnęła Waszą uwagę… Urok i wyjątkowość tych miejsc nie każdy jest w stanie dostrzec od razu. ale dajcie im szansę
Miejsca industrialne stworzą kontrast z Waszymi eleganckimi strojami dając naprawdę ciekawy i romantyczny efekt na  zdjęciach. Dzięki Wam miejsca i lokalizacje opuszczone, zapomniane lub uważane za zwyczajnie “brzydkie” na chwilę wrócą “do życia” i staną się piękne
Miejsca opuszczone również zagwarantują spokój, bez tłumów i niechcianych w kadrze przechodniów. Duże hale i obiekty to również duże pole do popisu. Odtworzenie waszego pierwszego tańca wśród zapomnianych ruin, jazda na rolkach czy na rowerze między zniszczonymi kamienicami. Pomysłów jest naprawdę dużo i warto pomyśleć co razem lubicie robić, zabrać ulubione trampki, skórzane kurtki czy inne gadżety.

 

3. Warszawa na widoku 

najlepsze miejsca na plener ślubny

Przyjechaliście do Warszawy i chcielibyście koniecznie ją zatrzymać na swoich zdjęciach podczas pleneru. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie! Pałac Kultury i Nauki jest rozpoznawalny na całym świecie. To samo tyczy się Stadionu Narodowego wybudowanego na Euro 2012. Nawet jeśli jesteście rodowitymi warszawiakami to warto spojrzeć “świeżym okiem” na miejsca i obiekty obok których przejeżdżacie codziennie, by dostrzec w nich wyjątkowość na nowo. Może to być forma podkreślenia, z jakiego miasta pochodzicie bądź w jakim osiedliliście na stałe

Jeśli chodzi o samą stolicę, każde miejsce które uznacie za warte zwrócenia uwagi wypadnie dobrze. Zielone ogrody Biblioteki UW zapewnią ujęcia na centrum miasta. Centra handlowe czy miejsca na ich terenie, po wcześniejszym porozumieniu z właścicielem obiektu (czasami również za dopłatą) zapewnią miejsce w pierwszym rzędzie największych sal kinowych bądź teatralnych. Jeśli wolicie pozostać na zewnątrz, mosty łączące Zachód Warszawy z jej Wschodem, a nawet sam brzeg Wisły są obowiązkowym przystankiem podczas pleneru. Na dobrą sprawę, nawet większe place zabaw zdają egzamin, a przy tym sprawiają słodki powrót do dzieciństwa i beztroski Proponujemy spacer po Moście Poniatowskim i nieco bardziej oryginalnym (ze względu na tory tramwajowe) Most Gdański.

Jeśli najlepsze miejsca na plener ślubny w Warszawie to nie wolno zapomnieć o Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu. Wszystkim znany Pomnik Zygmunta III Wazy, a zaraz obok Zamek Królewski to doskonały i zawsze trafiony wybór dla Par Młodych. Zdjęcia z sesji plenerowych również fantastycznie wyjdą na lotnisku Chopina czy z warszawskimi, starymi autobusami Ikarusami. To, na co się zdecydujecie pozostawiamy wyłącznie Wam

najlepsze miejsca na plener ślubny

 

4. Miejsca oryginalne

najlepsze miejsca na plener ślubnyA teraz coś dla tych, którzy mają swój własny oryginalny pomysł na sesję plenerową, albo chcą ją połączyć ze swoim hobby czy pasjami. Czasami nie warto ograniczać się do samego miasta, a spojrzeć troszkę dalej i wyruszyć pod Warszawę w miejsce z dala od miejskiego zgiełku. Coraz częściej słyszymy pytania o oryginalne plany na zdjęcia, które chcielibyście zrealizować na sesji i bardzo nas to cieszy Przelot balonem nad zieloną polaną podczas zachodu słońca, piknik na dzikiej łące pośród wysoko rosnących kwiatów w samo południe, a może przejażdżka rajdowym samochodem? Sport, który Was połączył bądź sprawił, że Wasze życie znów stało się kolorowe można fantastycznie uchwycić w kadrze aparatu. Tutaj najmniejsze dodatki w postaci rękawic bokserskich, czy kolorowych butów będą wystarczające. Ważne jest, by omówić wspólnie z fotografem jaki cel chcecie osiągnąć i podzielić się z nami pomysłami. Wspólnie zastanowimy się co wypadnie lepiej, a co może po prostu nie wyjść. Nie ograniczajcie się do jednego miejsca! Dwie, czy trzy lokalizacje to absolutne minimum. Jeśli miejsca są znacząco oddalone od siebie trzeba będzie poświęcić na to zdecydowanie więcej czasu i rozplanować co gdzie i o której.  Oczywiście w tych kwestiach zawsze służymy pomocą i radą.

 

5. Inne miejsca

najlepsze miejsca na plener ślubny

Zdajemy sobie sprawę, że Warszawa może Was do końca nie przekonywać z różnych względów. Zrozumiałe jest to, że chcecie po prostu uciec gdzieś, gdzie na co dzień nie macie możliwości przebywać, albo po prostu do stolicy jest nie po drodze i chcielibyście zostać sfotografowani najzwyczajniej gdzie indziej. Na szczęście Polska to bardzo malowniczy kraj! Jesteśmy prawdziwi szczęściarzami, ponieważ mamy i góry i morze. Dochodzą do tego jeszcze jeziora, czyli pakiet 3 w 1 Nad morze zazwyczaj wyjeżdżamy, by wypocząć i odetchnąć morskim powietrzem. W górach chodzimy na tajemnicze szlaki podziwiając większe i mniejsze wzgórza.

Możemy się nawet posunąć o krok dalej, czyli wyjazd poza granice Polski! Wszystkie kraje świata stoją przed Wami otworem, a możliwości są nieograniczone. Jeśli jednak chcielibyście pozostać w mieście, ale tym swoim, które jest Wam wyjątkowo bliskie sercu to wcale nie musi być to Warszawa. Każde większe bądź mniejsze miasto ma swój potencjał i wyjątkowy klimat. Kraków i oczywisty rynek, sukiennice i Stare Miasto.

A co, jeśli w dniu zdjęć pogoda się popsuła i uniemożliwia zrobienie wymarzonych zdjęć?

Tutaj na przeciw wyjdą urocze kawiarenki w różnorakim stylu, których nie brakuje. Najlepsze miejsca na plener ślubny, czasami są dosłownie obok nas. Tak więc –  charakterystyczne puby, pizzerie, czy po prostu restauracje również zdadzą egzamin. Dzięki zdolnemu fotografowi i Waszej chęci, najzwyklejsze – mogłoby się zdawać – miejsca zyskają zupełnie nowe “życie” i fajne efekty! Niezależnie od miejsca wykonywania sesji, najważniejsze jest bowiem uchwycenie emocji, które – jeśli tylko będą między Wami widoczne – przełożą się także na ich widoczność na zdjęciach, niezależnie od miejsca w którym zostaną zrobione.

 

najlepsze miejsca na plener ślubny

 

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z pomysłów na najlepsze miejsca na plener ślubny, które do tej pory udało nam się zrealizować. Zawsze zostajemy otwarci na różne propozycje z Waszej strony i poszukujemy co raz to nowych pomysłów i miejsc na najlepsze miejsca na plener ślubny w Warszawie. Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie, by wpaść na coś zupełnie nowego Podzielcie się z nami w komentarzach, gdzie chcielibyście się udać w celu wymarzonych zdjęć!

Najlepsze miejsca na plener ślubny

No właśnie, czy masz już coś dla siebie? Czy masz inne pomysły i miejsca na plener ślubny? A może brakuje Wam odwagi, aby trochę poszaleć…

Możesz również polubić

Agata & Emil | Sesja plenerowa w Łazienkach Królewskich
Trendy ślubne 2021 | Podsumowanie ubiegłego roku.
sesja politechnika
Sesja w Gmachu Politechniki Warszawskiej | Paulina i Grzegorz
Sesja ślubna nad jeziorem
Sesja ślubna nad jeziorem | Dominika i Rafał

1 Response

Skomentuj