24
lip
2015
0

Ewa i Boris PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW FILM

Ewa i Boris zdecydowali się na zyskujący ostatnio na popularności pomysł, czyli podziękowanie dla rodziców w formie filmu wyświetlanego podczas przyjęcia weselnego. Jest to zawsze wielce wzruszający moment na weselu i okazja dla Was na odzwierciedlenie tego, za co kochacie swoich Rodziców i za co chcielibyście im podziękować. W filmie możecie dziękować za te duże, ważne i oczywiste sprawy, jak miłość czy opiekę, ale również za te zupełnie małe jak np. jajecznica na niedzielne śniadanie, czy plecenie warkoczy Taki krótki film “Podziękowanie dla rodziców” z pewnością zrobi ogromną furorę, popłyną łzy szczęścia i będzie pamiątką po wsze czasy Ewa wraz z Borisem zdecydowali się na podziękowania dla rodziców dwujęzyczne – po polsku i po francusku. W dniu nagrania poradzili sobie fantastycznie z grą aktorską, podobnie jak ich dwa małe psiaki które również miały swoje 5 minut. Dzięki piosence Kamila Bednarka, uzyskaliśmy efekt wesołego i sielskiego klimatu  :)

Podziękowania dla rodziców możecie składać w wersji „pisanej” lub „mówionej”. W pierwszej wersji tekst najczęściej pokazany jest na kolorowych kartkach. Jeśli taka forma odpowiada Wam najbardziej – warto zadbać o duży, kolorowy papier z bloku technicznego, a na nim nanieść przyozdobiony napis. To nic, jeśli brakuje Wam talentu Liczą się przecież przede wszystkim chęci My namawiamy jednak do przygotowania tekstów ułożonych z przeróżnych przedmiotów, bądź wypisany oryginalną metodą. Ciekawszymi przykładami mogą być teksty ułożony z książek i frytek, napisane na mące czy ketchupem. Czasami proponujemy Wam również napisy i/lub elementy graficzne dodane w procesie montażu. Nagrywanie podziękowań „pisanych” zajmuje nam jeden dzień, zazwyczaj 8 godzin. Oczywiście są to godziny bardzo elastyczne i dużo zależy od tego, jak sprawnie będzie przebiegało nagranie.

Jeśli podziękowanie dla rodziców ma mieć formę „mówioną” – będziemy potrzebować dodatkowego jednego dnia na nagranie w naszym studio słów podziękowania. Zostaną one w etapie postprodukcji dodane do filmu, poza podkładem muzycznym.

Co należy więc brać pod uwagę decydując się na taką formę podziękowania dla rodziców ?

W pierwszej kolejności liczy się pomysł Choćby ten najprostszy już będzie punktem zaczepienia. Jeździcie na rolkach, uwielbiacie truskawki czy zawodowo pleciecie szaliki? To wszystko oddaje Wasz charakter, który Wasi Rodzice tak dobrze znają. My z kolei zawsze staramy się, by każde podziękowanie dla rodziców wyglądało inaczej od poprzedniego i mimo to, że pole do popisu może wydawać się niewielkie, każdy nowy element dodaje tym samym oryginalności. Jednocześnie zawsze służymy pomocą w ułożeniu koncepcji filmu, podpowiadamy co może dać fajny i czytelny efekt w przekazie.

Następnym krokiem po wstępnym pomyśle jest burza mózgów. Naradzamy się i dyskutujemy – aż do skutku Im więcej elementów uzgodnimy przed nagraniem, tym sprawniej przebiega nam wspólnie nagranie, ponieważ wszelkie pomysły mamy już w scenariuszu i sztywno się ich trzymamy. Dojeżdżamy na nagranie wszędzie – do Waszego mieszkania/domu, do miejsc z dzieciństwa, lub po prostu tam gdzie jest ładnie i ciekawie

Później pozostaje nam już tylko montaż i przesłanie Wam niezbędnych plików na czas – od tej chwili Wasze Podziękowanie dla Rodziców jest gotowe:). Na życzenie wykonujemy pendrive’y z grawerem bądź płyty z filmem w spersonalizowanym pudełku. Tutaj dodatkowo dostarczacie Wasze zdjęcia, które wykorzystamy do oprawy graficznej. Na koniec dodamy jeszcze, że wszystkie podziękowania dla rodziców nagrywane są w technice filmowanie aparatami na sprzęcie Canon, z zestawem jasnych, stało- i zmiennoogniskowych szkieł.

Mamy nadzieję, że powyższym opisem przedstawiliśmy Wam szczegółowo „proces” przygotowywania się do nagrania i tym samym będziecie mieć pewność, że przygotowane Podziękowania uszczęśliwią Rodziców, Gości i Was Samych Zobacz inne nasze wpisy —> wideofilmowanie


Możesz również polubić

transmisja na żywo ze ślubu
Transmisja na żywo ze ślubu
Sesja ślubna nad jeziorem
Sesja ślubna nad jeziorem | Dominika i Rafał
zdjęcia ślubne
Angelika Marcin – ślub.
Sesja plenerowa
Fotograf ślubny, czy teledysk ślubny…

Skomentuj