23
gru
2015
0

Ślub w Święta – tak czy nie?

Gdybyśmy zapytali Was, jaką porą roku chcielibyście się pobrać, na pewno zdecydowana większość z Was odpowiedziałaby: wiosną lub latem. No właśnie, większość Niektórzy dla odmiany marzą o pięknym białym, ośnieżonym krajobrazie, kolorowych lampkach i wielkiej, ozdobionej choince – jednym słowem ślub w święta! Przyznajemy, że jest w tym coś magicznego i wyjątkowego. Atmosfera świąt, ciepło dochodzące z kominka i aromatyczne potrawy dodają tego jedynego w swoim rodzaju uroku. Ale atmosfera to czasami nie wszystko, potrzebne są fakty.

Dzisiaj przedstawimy Wam wszystkie za i przeciw jakie wiążą się ze ślubem w okresie zimowym (ślub w święta). Powiemy również, o czym należy pamiętać zanim powiecie sobie “tak” zimową porą, a nasze zdjęcia ślubne będą Waszą pamiątką :).

Przede wszystkim pamiętajmy, że zimą jest zimno Chociaż od paru lat pogoda zimą robi nam przeróżne niespodzianki, a dzisiaj – w pierwszym dniu zimy mamy prawie 10*C  to należy pamiętać o zasadzie ubioru “na cebulkę”. Warto natomiast dodać, że miesiąc styczeń ma najbardziej przewidywalną prognozę pogody, a latem czy tym bardziej wiosną, nie jesteśmy pewni kiedy może nadejść deszczowy tydzień. Prócz pewniejszej pogody, organizacyjnie również możemy wyjść na plus! Krótsze terminy rezerwacji, pewniejszy dostęp do wielu usług, a ceny zawsze idą w tym czasie w dół. Tym sposobem zaoszczędzicie na transporcie dla Gości, czy na zespole/DJ’u. Czy zaczynamy już Was przekonywać? Wracając do ubioru – mamy dobrą wiadomość dla ludzi kreatywnych, którzy lubią się wyróżniać. Suknie ślubne z długim lub na 3/4 rękawem, długie płaszcze w jasnych kolorach, dodatki czyli rękawiczki czy szal, można dobrać do koloru przewodniego wesela. Pamiętajcie, że odkryte nogi mogą się skończyć przeziębieniem, z kolei dla niektórych zbawienna będzie wiadomość, że białe kozaczki powracają do łask

Kościół w okresie świątecznym powinien być przyozdobiony już w duże choinki z lampkami i pięknymi czerwonymi kwiatami pod ołtarzem.

Może zamiast dodatkowych ozdób zaopatrzyć Gości w koce podczas mszy lub w urzędzie? Na sali podczas wesela na pewno pasować będą różnych rozmiarów świece, przywiązane gałązki jemioły, szyszek oraz suszonej jarzębiny. Dużo czerwieni i złota ociepli atmosferę, a Goście poczują się jak w domu przy wigilijnym stole. Pamiętajcie, zdjęcia ślubne muszą wyglądać wyjątkowo  A skoro o stole mowa, dania jakie Goście z przyjemnością zjedzą to na pewno bigos, tradycyjne ciasta i ciepłe zupy. Mniej pewną rzeczą mogą okazać się zimowe atrakcje dla Gości. Kulig czy bitwa na śnieżki brzmią naprawdę fajnie, ale z drugiej strony – nie chcielibyśmy mieć na sumieniu przeziębienia nikogo z przybyłych. Druga strona medalu przypada na plus – wszyscy alergicy mogą odetchnąć z ulgą, a jeśli w okresie wiosennym trudno Ci przetrwać bez leków i chusteczek, mamy jedną odpowiedź – ślub zimą!

O tym nie mówi się podczas przygotowań do ślubu latem, więc przypominamy – zadbajcie o szatnię i/lub miejsce do pozostawienia okryć wierzchnich wszystkich przybyłych gości. Druga sprawa to dopilnowanie, by sala weselna była ogrzewana. Trzecia i chyba najważniejsza – to mieć dobre nastawienie Wszystko zależy od wyobrażenia jakie macie na ten dzień, oraz czy Goście będą mogli przybyć na ten specjalny wieczór.

Podsumowując, jeśli planujecie budżet i macie obawy że latem możecie go przekroczyć – na pewnych rzeczach oszczędzicie zimą. Na pewno będzie to coś zupełnie innego, niż Wasi goście widzieli wcześniej, bo jednak 90% ślubów i wesel w Polsce odbywa się właśnie w okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią. Jeśli jesteście alergikami, ślub w święta będzie wręcz “zbawienny” Miłośnicy świąt i wszystkiego co z nimi związane, na pewno widzą już przed oczami pięknie udekorowaną salę i dodatki jakie będą królować Waszego wieczoru!

ŚLUB W ZIMIE kompletny reportaż fotograficzny

Jeśli wciąż macie wątpliwości, zapraszamy was do obejrzenia reportażu ślubnego ze ślubu Oli i Igora, który odbył się w styczniu TUTAJ KLIK

Zdjęcia ślubne ślub w zimie

ślub w święta

ślub w święta zdjęcia ślubne

ślub w święta

Możesz również polubić

Trendy ślubne 2021 | Podsumowanie ubiegłego roku.
zdjęcia ślubne
Angelika Marcin – ślub.
fotoksiążka
Wspomnienia ukryte na kartach, czyli fotoksiążka ślubna.
sesja w wilanowie
Kinga i Mateusz – Sesja w Wilanowie.

1 Response

Skomentuj