3
lut
2021
0

Menu weselne | Organizacja przyjęcia

Organizując swoje przyjęcie weselne na pewno ważnym wyborem dla was jest muzyka, dekoracje, alkohol, ale także menu weselne. Dlatego warto zadbać, aby jedzenie było smaczne, dobrej jakości, ale także różnorodne.

Coraz częściej spotykamy się z tym, że Pary Młode dbając o komfort swoich gości na przyjęciu, podają różne wersje menu weselnego, np. wegańskie, wegetariańskie, bez glutenu, bez cukru. Często też Pary Młode tworzą jedno stałe menu, ale podczas zapraszania na przyjęcie, pytają gości czy potrzebują specjalnego menu i tylko dla tych wybranych osób komponują oddzielne dania.

 

Bardzo często na przyjęciach pojawia się tzw. stół wiejski. Jest on świetnym uzupełnieniem zimnych przekąsek, produkty na nim cieszą się popularnością wśród gości ponieważ są smaczne, naturalne, swojskie.

 

Jednak nie zawsze taki stół pasuje do klimatu i wystroju przyjęcia. Wśród wesele w stylu glamour zazwyczaj możemy spotkać słodkie stoły. Candy bar jest przepiękną dekoracją, cukiernicy teraz tworzą cudowne kolorowe słodkości. Musy, babeczki, ciasta, cake pop-y i wiele innych. Na takim stole może pojawić się również fontanna czekoladowa, w której można zanurzać owoce.

 

Oprócz wymienionych powyżej stołów, możemy też spotkać stoły z kuchnią hiszpańską, japońską, pojawiają się nawet owoce morza, a także stół z alkoholem. Często jednak zamiast stołu z alkoholem, z którego goście mogą sobie sami wybierać i kosztować, zatrudniany jest barman, który przygotowuje różnorodne drinki na życzenie gości.

Skoro już mówimy o jedzeniu, menu weselne to nie tylko główne dania i przekąski.

Nie możemy wspomnieć o bardzo ważnym elemencie kulinarnym podczas przyjęcia ślubnego. Tort.
Przeważnie podawany o północy, lub chwilę przed północą. Tradycja nakazuje Parze Młodej ukroić pierwszy kawałek i go skosztować, a następnie tort jest rozdawany wśród gości.

 

Torty najlepiej dopasować do pory roku. Latem świetnie się sprawdzą lekkie torty z owocami sezonowymi i bitą śmietaną, lub beza Pavlova. Natomiast jesienią/zimą można postawić na większą różnorodność smaków kremów. Jeśli nie lubicie ciężkich maślanych kremów, może postawcie na wybór toru musowego, sernika lub tarty.

Mamy nadzieję, że udało nam się Was zainspirować i zaskoczycie swoich gości wybranymi potrawami.

Oczywiście zapraszamy Was do obejrzenia naszych innych inspiracji:

Inspiracje

Źródła: materiały IdMultimedia oraz materiały zaczerpnięte z: www.pinterest.com

Skomentuj