6
maj
2019
1

Wspomnienia ukryte na kartach, czyli fotoksiążka ślubna.

fotoksiążka

Wszystkie Pary stają przed takim samym dylematem – album tradycyjny czy fotoksiążka? Dziś spróbujemy Wam nieco ułatwić wybór. Wskażemy jakie są między nimi różnice, oraz jakie mają wady i zalety.

fotoksiążka

Album tradycyjny – Fotoksiążka – Fotoalbum

Zacznijmy od Albumu tradycyjnego, który znamy wszyscy Gości u każdego w domu od wielu lat. Zdjęcia wklejane są za pomocą specjalnych dwustronnych przylepców. Najbardziej popularnym formatem albumu jest 30×30, a wklejanych zdjęć 15×21. Aby Wasze zdjęcia długo Wam służyły, warto wydrukować je na papierze matowym lub półmatowym, który jest odporny na odciski palców i zarysowania. Ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów i mniej odbija światło, co wpływa na jakość oglądania zdjęć.


Przyszedł czas na fotoksiążkę oraz fotoalbum. Bo to zupełnie dwa różne produkty. Jaka jest między nimi różnica? Już wyjaśniamy


fotoksiążka

Fotoalbum.

Ten produkt istnieje od wielu lat. Posiadamy w swojej kolekcji wiele fotoalbumów, dotykanych przez setki klientów i są w świetnej kondycji. To bardzo trwały produkt.

Główną cechą fotoalbumu są grube karty(800g/m²), lekkie zabrudzenia można z łatwością przetrzeć wilgotną szmatką, ale pamiętajcie, że to nadal jest papier i należy użytkować go z uwagą Prawa i lewa strona albumu są ze sobą połączone i naświetlane jako jedna całość, czyli właśnie jedna rozkładówka. Należy również wspomnieć, że karty fotoalbumu rozkładają się zupełnie na płasko, dlatego można stosować takie układy zdjęć, w których fotografie przechodzą z jednej strony na drugą.

Jedynym minusem fotoalbumu jest jego waga, im większy rozmiar i więcej rozkładówek wybierzecie, tym będzie cięższy.

fotoksiążka

Fotoksiążka.

To produkt z kartami drukowanymi z reguły w formacie panoramicznym. Nasi klienci najczęściej zamawiają format 20×30. Kartki są elastyczne i cienkie (170 g/m²). Jakość wydruku jest zachwycająca Dzięki połączeniu fotograficznego naświetlenia z drukiem atramentowym, barwy są niezwykle głębokie. Pomimo, iż karty rozkładają się na płasko jak w fotoalbumie, to łączenie stron jest zupełnie inne i należy wziąć to pod uwagę projektując układ zdjęć, tak aby istotne elementy zdjęć nie zostały ucięte.

Zdecydowaną zaletą tego produktu jest lekkość, można go postawić na półce obok książek, ale też schować w specjalnie spersonalizowanym pudełku. Wtedy na pewno dłużej nam posłuży.

fotoksiążka

Wszystkie przedstawione propozycje mają jedną cechę wspólną – dowolny wybór oprawy. Wszystko po to, żeby album idealnie pasował do okazji i Waszego projektu. Do wyboru jest mnóstwo materiałów, ale okładka może być też z Waszą fotografią. Tu też mamy wybór. Możecie wybrać materiałową oprawę z akrylowym okienkiem, bądź całkowicie projektowalną okładką z laminatem.

fotoksiążka

Na koniec jeszcze dodamy, że wszystkie fotoalbumy/fotoksiążki wychodzące spod naszych rąk, są projektowane indywidualnie. Zanim trafią do druku, macie możliwość podglądu rozkładówek, okładek i naniesienia swoich uwag.


Jeśli nadal macie wątpliwości, która opcja jest dla Was najlepsza, to zachęcamy do odwiedzenia naszego biura. Będziecie mogli podotykać i dokładnie obejrzeć wspomniane przez nas produkty :) 

KONTAKT

Możesz również polubić

Agata & Emil | Sesja plenerowa w Łazienkach Królewskich
Trendy ślubne 2021 | Podsumowanie ubiegłego roku.
sesja politechnika
Sesja w Gmachu Politechniki Warszawskiej | Paulina i Grzegorz
Sesja ślubna nad jeziorem
Sesja ślubna nad jeziorem | Dominika i Rafał

1 Response

Skomentuj